Ministránsok

Egyházmegyei ministráns találkozó - 2010

"Követlek Téged bárhová mész" (Lk 9.57) jelmondat jegyében jött össze több mint ezer ministráns az idén harmadik alkalommal Egerben, május 29-én, Érsek atya meghívására. A program 10 órakor érseki szentmisével kezdődött, melyre az érseki palota parkjából a Széchenyi utcán át vonult be a jelenlévő sokaság a bazilikába.
A főpásztor a találkozó jelmondatának értelmében Jézus feltétel nélküli követésére biztatta a ministránsokat.
A szentmise keretében megújíthatták a ministráns fogadalmat, amelyben a Krisztusnak való elkötelezettség, hűséges, örömteli szolgálat fogalmazódott meg.
A szentmise után ebéd, majd azt követően csoport foglalkozások voltak a város több templomában, iskolájában és a szemináriumban.
A foglalkozásokat kispapok tartották. A szentmiséről, a szentmisében használt eszközökről, kellékekről, templomok berendezéséről és a ministráns szolgálat lelkületéről hallottak a fiúk.. A leány ministránsokkal szerzetes nővérek külön foglalkoztak a Sancta Maria Általános Iskolában.
A záróünnepség 15 órakor kezdődött a bazilikában, ahol a gyerekek kötetlenül tehettek fel kérdéseket Érsek atyának. Érdeklődtek hivatásáról, tanulmányairól, püspökszenteléséről, érseki hétköznapjairól, kedvenc tantárgyairól, sőt még hobbijáról is.
A találkozó végén a résztvevők emléklapot kaptak, befejezésül a májusi litánia hangzott el.
Hollóné Gömöri Rita

A találkozóról készített csoportképet az Ifjúsági élet menüelem alatt találhatod meg.

Főoldalra Vissza a Közösségek menüelemekhez A lap tetejére